Rodzaje Sushi

NIGIRI

Nigiri najbardziej przypomina pierwotne sushi, ponieważ jest to odpowiednio uformowana kuleczka ryżu, z grubym plastrem ryby, bądź kawałkiem owocu morza na wierzchu. Kuleczka ryżu formowana jest w dłoni sushi mastera, a swoją nazwę zawdzięcza  japońskiemu słowu nigru, które oznacza tyle, cościskać/ugniatać.  Ta niezwykle prosta forma jest najbardziej cieniona przez znawców i smakoszy sushi.

FUTOMAKI

Futomaki stanowią najpopularniejszą formę sushi w Polsce, to nic innego, jak ryż rozłożony na nori (czyli sprasowanym wodoroście), z rybą oraz innymi rozmaitymi dodatkami i zwinięty w rolkę, którą sushi master przed podaniem kroi na małe kawałki. Nazwa wywodzi się od japońskiego futoi, oznaczającego gruby/tłusty, co ma związek z dużą ilością składników używanych do przygotowania takiej rolki.

DATE MAKI

Datemaki to rolki zawijane nie w nori, a w słodki jajeczny omlet. Zwłaszcza  polecamy ten rodzaj sushi tym, którzy spragnieni są odrobiny  ekstrawagancji.

URAMAKI

Uramaki to sushi przypominające futomaki, z tą różnicą, że ryż znajduje się na zewnątrz.

TEMAKI

Temaki to sushi zawinięte w nori w kształcie rożka, podawane w jednym dużym kawałku.

GUNKANY

Sushi Gunkany to kuleczki ryżu obtoczone nori w taki sposób, żeby powstał koszyczek, w którym znajduje się duża ilość farszu.

SASHIMI ROLL

Sashimi roll to rolka bez ryżu, zawijana najczęściej w papier ryżowy. Charakteryzuje się dużą ilością ryby, czy owoców morza oraz dodatków warzywnych.

HOSOMAKI

Hosomaki to cienkie rolki z jednym składnikiem w środku. To bardzo proste sushi polecane zwłaszcza początkującym smakoszom.

SASHIMI

Sashimi, które oznacza surowy/świeży. Umiejętne przygotowanie sashi, wymaga od sushi mastera wybrania i skrojenia w odpowiednie kawałki najsmaczniejszych części surowej ryby i podania ich samych z odpowiednimi dodatkami.

Sushi Point Kontakt

Zaproszenie do naszej restauracji jest jednocześnie obietnicą niesamowitych przeżyć kulinarnych
i miło spędzonego czasu, w relaksującej atmosferze,o którą dbamy na równi z serwowanymi przez nas przysmakami.
Dacie się skusić?

logo-white

Adres

ul. Wichrowa 1A, 60-449 Poznań
Telefon: +48 799 10 66 66
isushipoint@gmail.com

Godziny otwarcia

Nd.- Czw.: 12.00-21.00
Pt.- Sob.: 12.00-22.00

Formularz kontaktowy: