Rodzaje Sushi

Rodzaje sushi

Witamy, w tej zakładce będziecie mieli możliwość sprawdzić, jakie rodzaje sushi serwujemy w naszej restauracji. Mamy nadzieję, że przyda Wam się ta wiedza i zaraz po jej przyswojeniu, przejdziecie do naszego menu i wybierzecie coś dla siebie. Od tego momentu będziecie się mogli pochwalić przed swoimi znajomymi, jakie znacie rodzaje sushi.

NIGIRI

Nigiri najbardziej przypomina pierwotne sushi, ponieważ jest to odpowiednio uformowana kuleczka ryżu, z grubym plastrem ryby, bądź kawałkiem owocu morza na wierzchu. Kuleczka ryżu formowana jest w dłoni sushi mastera, a swoją nazwę zawdzięcza  japońskiemu słowu nigru, które oznacza tyle, cościskać/ugniatać.  Ta niezwykle prosta forma jest najbardziej cieniona przez znawców i smakoszy sushi.

FUTOMAKI

Futomaki stanowią najpopularniejszą formę sushi w Polsce, to nic innego, jak ryż rozłożony na nori (czyli sprasowanym wodoroście), z rybą oraz innymi rozmaitymi dodatkami i zwinięty w rolkę, którą sushi master przed podaniem kroi na małe kawałki. Nazwa wywodzi się od japońskiego futoi, oznaczającego gruby/tłusty, co ma związek z dużą ilością składników używanych do przygotowania takiej rolki.

DATE MAKI

Datemaki to rolki zawijane nie w nori, a w słodki jajeczny omlet. Zwłaszcza  polecamy ten rodzaj sushi tym, którzy spragnieni są odrobiny  ekstrawagancji.

URAMAKI

Uramaki to sushi przypominające futomaki, z tą różnicą, że ryż znajduje się na zewnątrz.

TEMAKI

Temaki to sushi zawinięte w nori w kształcie rożka, podawane w jednym dużym kawałku.

GUNKANY

Sushi Gunkany to kuleczki ryżu obtoczone nori w taki sposób, żeby powstał koszyczek, w którym znajduje się duża ilość farszu.

SASHIMI ROLL

Sashimi roll to rolka bez ryżu, zawijana najczęściej w papier ryżowy. Charakteryzuje się dużą ilością ryby, czy owoców morza oraz dodatków warzywnych.

HOSOMAKI

Hosomaki to cienkie rolki z jednym składnikiem w środku. To bardzo proste sushi polecane zwłaszcza początkującym smakoszom.

SASHIMI

Sashimi, które oznacza surowy/świeży. Umiejętne przygotowanie sashi, wymaga od sushi mastera wybrania i skrojenia w odpowiednie kawałki najsmaczniejszych części surowej ryby i podania ich samych z odpowiednimi dodatkami.

Sushi Point Kontakt

Zaproszenie do naszej restauracji jest jednocześnie obietnicą niesamowitych przeżyć kulinarnych
i miło spędzonego czasu, w relaksującej atmosferze,o którą dbamy na równi z serwowanymi przez nas przysmakami.
Dacie się skusić?

logo-white

Adres

ul. Wichrowa 1A, 60-449 Poznań
Telefon: +48 799 10 66 66

restauracja@sushipoint.pl
biuro@sushipoint.pl

Godziny otwarcia

Pon.-Nd.: 12.00-22.00

Formularz kontaktowy:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji na Polityka Prywatności